עסקים חברתיים בחולון – הסבר ודוגמאות

העקרונות העיקריים שעומדים מאחורי עסקים חברתיים הם צמצום העוני בחברה ושיפור הבריאות, החינוך והסביבה. על ידי כך שמשקיעים מקבלים החזר על ההשקעה הראשונית שלהם, מבלי שיש ריבית. יתרה מכך, הרווחים מושקעים חזרה בעסק, תוך כדי שכל הפעילות העסקית מתבצעת תוך כדי שימת דגש על ההיבט החברתי והסביבתי, במטרה לשפר את רווחת חיי התושבים.

בשנים האחרונות ניתן להעיד על מגמה לפיה ישנה עליה בכמות העסקים החברתיים בארץ, וכחלק מכך ניתן למצוא גם אינדקס עסקים חברתיים או שלל דוגמאות לעסקים חברתיים בישראל. התופעה הזו, של עליה בכמות העסקים הללו, הופכת את ישראל למקום שפשוט טוב יותר לחיות בו.

דוגמאות שונות לעסקים חברתיים באזור חולון אפשר למנות כמו למשל את "איתן – אחד יכול", אשר עוסק בעצמה של אנשים עם מוגבלויות באמצעות אימונים ספורטיביים בתחומים שונים. "אופטימיסט" זהו משרד פרסום חברתי שמסייע בפרסום לאנשים עם מוגבלויות. "TalentTeam" עוסקת בהשמה של אקדמאים מהמגזר הערבי בחברה במשרות שונות בתחום ההייטק.

עסקים חברתיים שמסייעים לאזרחים במדינה

ברחבי המדינה ניתן לציין לא מעט עסקים חברתיים שפשוט הופכים את החברה שלנו לטובה יותר, וזאת על ידי כך שהם מסייעים לאנשים שבאמת צריכים לקבל עזרה. העסקים הללו מהווים דוגמה נהדרת לדרך שבה אנו יכולים להפוך את החיים של כולנו לטובים יותר, על ידי כך שפשוט נסייע אחד לשני.

אם גם אתם רוצים לתרום את החלק שלכם ולהפוך את החברה שלכם לטובה יותר, יהיה כדאי לכם להתחיל בכך שתחשבו על אופציות שונות להקמת עסק חברתי ותלכו אחרי הלב שלכם בסופו של דבר. נסו לחשוב איך אתם יכולים לתרום את החלק שלכם לחברה ולהפוך אותה למקום טוב יותר.

מאמרים נוספים:

תתרמו  לחברה בדרך שלכם עם עסק חברתי

אתם צריכים להבין שכל אחד מכם יכול לשפר את החיים שלנו במדינה בדרך שלו. כך שאתם רק צריכים לשאול את עצמכם מהי הדרך המועדפת עליכם לעשות את הדברים ולוודא שאתם הולכים בנתיב שיהיה נכון עבורכם. זה פשוט יגרום לכם להרגיש שאתם עושים משהו חיובי עם הזמן שלכם.

יש לא מעט רעיונות שניתן לקבל להקמה של עסקים מהסוג הזה, כך שאתם יכולים לקבל השראה מעסקים אחרים בארץ או לקבל רעיונות מעסקים כאלה שפועלים במדינות זרות. אתם רק צריכים ליזום ולחשוב בדיוק על הדרך שבה אתם הייתם רוצים להקים את העסק החברתי שלכם ולסייע לאנשים שצריכים עזרה באוכלוסייה שלנו.

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן