תכנית אינסטלציה לבעלי עסקים

בעלי עסקים בתחומים מסוימים חייבים לבצע תכנית אינסטלציה מסודרת כדי לקבל רישיון עסק.

עם זאת, תכנית כזו יכולה לעזור לכל בעלי העסקים גם בתחומים שבהם אין צורך ברישיון כי היא חוסכת עבורם הוצאות ומונעות תקלות צנרת חמורות

הגשת תכנית אינסטלציה היא לעיתים תנאי לקבלת רישיון עסק. לצורך הגשת הבקשה לרישיון עסקים מסוימים, צריך לשלב בתכנית הכללית גם תכנית אינסטלציה ספציפית. זו תכנית שמתייחסת בין היתר לתשתית האינסטלציה הקיימת, למערך אספקת המים ולאספקת הביוב. לאחר מכן, אפשר לחזור אל התכנית הזו על מנת לדעת כיצד בנויה הצנרת של בית העסק ומה אפשר לעשות כדי לטפל בתקלות הנפוצות.

תכנית אינסטלציה חשובה לפיכך לכל בעלי העסקים ולא רק לאלו שמחויבים ברישיון עסק. בשביל ליהנות מהיתרונות של התכנית, מתייעצים עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

תכנית אינסטלציה אדריכלית

תכנית אינסטלציה אדריכלית שונה מתכנית שמתבצעת על ידי בעלי מקצוע מתחום השרברבות. תכנית בסיסית לדוגמא כוללת רק את החללים הרטובים של העסק כמו המטבח, חדרי שירותים ומרפסות – בעוד תכנית אדריכלית כוללת גם תכניות חשמל והמיקום של אביזרי אינסטלציה שונים בחלל הפנים והחוץ. 

בנוסף, תכנית אינסטלציה אדריכלית לדוגמא עוזרת להבין האם יש צורך להפעיל שירותי איתור נזילות במצלמה תרמית. אם התכנית מפורטת ויש בה מידע על הצנרת, כל שנדרש הוא לצרף את הנתונים המגיעים מהמצלמה התרמית ולעקוב אחר מקור הנזילה או ההצפה. 

תשתיות מים וביוב

כל תכנית אינסטלציה מתייחסת גם לתשתיות המים וגם לתשתיות הביוב. בהקשר הזה, ההבדל הוא בין תכנית שמנוסחת על ידי אדריכל כדי לסייע לבניית בתים פרטיים – לבין תכנית שבה מעורבים נציגים של רשות מקומית כדי לתכנן מערכת אינסטלציה של המרכז המסחרי או העיר כולה. 

אם כבר יש תכנית שמפרטת את תשתיות המים והביוב, יהיה קל יותר ליהנות מהיתרונות של שירותי איתור נזילות במצלמה תרמית. שירותים אלו מתבצעים כדי לאתר את המקור של הנזילה בלי להרים את הרצפה, בלי לשבור את הקיר ובלי לגרום הרס מיותר ולפי הממצאים ניתן לדעת בדיוק לאן בתשתית כדאי להתחבר כדי לפתור את הבעיה. 

תכנית אינסטלציה סניטרית

אם רוצים למשל למנוע נזקים שנגרמים למכשירי חשמל או ציוד משרדי לעסקים קטנים וגדולים, חשוב לבסס שירותי איתור נזילות במצלמה תרמית על תכנית מקיפה ומקצועית. במוסדות ציבור כמו בתי חולים או בתי ספר, יכול להיות שיהיה צורך להתייחס גם אל תכנית אינסטלציה סניטרית שכוללת אישור הידרולוג, חתימת מהנדס קונסטרוקטור ואישור יועץ קרקע. 

זמינות גבוהה של שירותי איתור נזילות במצלמה תרמית מאפשרת לבעלי עסקים לחזור לשגרה מהר גם אחרי הצפות. כאן גם אין הבדל בין עסק חברתי לבין חנות, כי תשתית המים היא חלק בלתי נפרד מהסביבה שלנו בבית או בעבודה. 

 

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן