איטום בחולון – על גגות וחדרי מקלחות

חולון היא עיר ותיקה במרכז הארץ שעברה תהפוכות רבות במהלך השנים. חלק ניכר מהבניינים בעיר הם ישנים, חלקם אף בני 50-60 שנה ומעלה, וזקוקים לשיפוץ ושדרוג. בעיות של רטיבות, נזילות ועובש נפוצות מאוד בבניינים הישנים בעיר, מה שדורש טיפול נרחב ויסודי של איטום ובידוד. מצבם הרעוע של הגגות ומערכות האינסטלציה בבניינים אלה מהווה סיכון ומחייב טיפול שוטף אבל שלא יהיה רטוב –

הבנייה החדשה בחולון טובה יותר

בשנים האחרונות החלו לצמוח בחולון שכונות חדשות עם בניינים מודרניים רבי קומות. שכונות כגון נווה דרום, נאות שקמה ורמת עתידים מאופיינות בבנייה חדשה ואיכותית יותר עם פתרונות איטום חדשניים העומדים בתקנים ובתנאי מזג האוויר הקיצוניים בארץ.

את פתרונות האיטום החדשים, ניתן למצוא אצל הקבלנים המקצועיים ביותר וגם לראות באתר המרכז לאיתור ואיטום המכיל מידע רב בנושא. מרבית שיטות הקבלנים עבור איטום בחולון מתפרסמות באתרים הממשלתיים והמקצועיים.

מזג האוויר בחולון

האקלים בחולון הוא ים תיכוני טיפוסי עם קיץ חם ולח מאוד וחורף קר וגשום יחסית. כמות המשקעים הממוצעת היא כ-530 מ"מ בשנה ולעיתים יורדים גשמים כבדים במיוחד.

טמפרטורות הקיצון נעות בין 2-5 מעלות צלזיוס בחודשי החורף לבין 30-38 מעלות צלזיוס בשיא הקיץ. תנאי מזג האוויר עם גשמים כבדים ולחות גבוהה מאוד במשך רוב ימות השנה מהווים אתגר משמעותי למערכות איטום נכונות ויעילות של הבניינים.

עסקים בחולון

חולון היא עיר תעשייתית מובהקת עם אזורי תעשייה רבים הכוללים מפעלים ומרכזים לוגיסטיים גדולים. ישנם בה גם מרכזים מסחריים ענקיים כגון קניון עזריאלי חולון, קניון גילה ומרכזי חנויות בלב העיר.

בנוסף פועלים בעיר עסקים קטנים ובינוניים רבים – חנויות, מסעדות, פיצות בחולון, סוכנויות, משרדים ועוד. גגות העסקים ובתי המלאכה בחולון דורשים איטום מוקפד ותחזוקה שוטפת על מנת לשמור על תנאים אופטימליים לניהול העסק בפנים.

איטום גגות ומקלחות בחולון

איטום נכון ויסודי של גגות ומקלחות הוא קריטי כדי למנוע חדירת מים ורטיבות שעלולים לגרום לנזקים כבדים ובלתי הפיכים למבנה לאורך זמן. איטום איכותי מונע היווצרות עובש, סדקים ובלאי בקירות, קורוזיה בברזל המזויין ופגיעה במערכות החשמל והאינסטלציה בבניין.

חומרי איטום קיימים חומרי איטום שונים המתאימים ליישומים שונים בגג ובקירות:

  • לאיטום גגות שטוחים משתמשים ביריעות ביטומניות גמישות או בחומרים אקריליים עמידים לאורך שנים.
  • לאיטום מקלחות וחדרי רחצה יעילים במיוחד חומרים צמנטיים המיושמים כשכבה אטומה על הקירות. כמו כן נעשה שימוש בחומרים אפוקסיים.
  • סילרים שונים (סיקה למיניהם) משמשים לאיטום סדקים ומוספים לחוזק האטימה.
  • להכיר את האקלים בעירף איטום בחולון יהיה שונה מאיטום בטבריה.

התנדבות בעלי מקצוע בחולון

פועלות כמה עמותות סיוע וארגונים התנדבותיים המסייעים למעוטי יכולת ולבעלי צרכים מיוחדים בעיר. במסגרת פעילותן מגיעים מתנדבים מקרב בעלי מקצוע בתחומי הבנייה והשיפוץ, כולל איטום, לסייע בשיפוץ ושיקום מקלחות וגגות עבור משפחות נזקקות וגם לעסקים חברתיים המספקים משמעות וחזרה לקהילה.

איטום של גגות ומקלחות הוא קריטי לשמירה על תשתיות תקינות ובטוחות בבנייני מגורים ועסקים כאחד. מזג האוויר הלח והגשום בחולון מחייב טיפול שוטף באיטום, במיוחד בבניינים הוותיקים הזקוקים לשדרוג.

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן