בעלי עסקים מעל גיל 50 לא רואים כבר את העסק – ניתוח קטרקט

בעלי עסקים עסוקים ברוב שעות היממה בעסק שלהם ולעיתים מזניחים את המצב הבריאותי שלהם.

מה קורה כשיום אחד קמים ולא רואים טוב? לעיתים קרובות מדי מדובר בקטרקט. ניתוח קטרקט אינו נחשב משהו קשה אך חשוב להבין במה מדובר. במאמר מאיר עיניים לבעלי עסקים מעל גיל 50 – הגדילו את גודל הגופנים והמשיכו לקרוא.

אם כך מהו קטרקט? ובמי הוא פוגע? המאפיינים הביולוגיים החשובים של עדשת העין הם שקיפותה וגמישותה. התכונות הללו מושגות תודות למנגנון תאי מורכב אשר מאפשר לשמור על רמת מים קבועה בתוך העדשה. במהלך השנים עדשת העין מאבדת משקיפותה ונעשית עכורה.

ניתוח קטרקט הוא ניתוח להחלפת עדשת עין עכורה, במקומה מושתלת עדשה מלאכותית. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית ואורכו כ-20-30 דקות. זהו ניתוח שאחוז הסיבוכים ממנו הוא נמוך. חדות הראייה משתפרת כעבור מספר ימים ולאחר מספר שבועות הראייה מתייצבת. במאמר זה נעסוק בתהליך של החלמה לאחר ניתוח קטרקט על כל המשתמע מכך. מה מותר ומה אסור, מה הם הכללים לשמירה על אזור העין המנותחת וכיצד למנוע סיבוכי זיהום או פגיעה.

החלמה מניתוח קטרקט – טיפול תרופתי

ההחלמה לאחר ניתוח קטרקט אורכת כשישה שבועות במהלכם יש להקפיד על הנחיות לניתוח קטרקט אשר קיבלתם מהרופא, כדי למנוע זיהומים וסיבוכים. ההנחיות כוללות טיפול תרופתי ומה מותר ומה אסור לעשות.

הטיפול התרופתי כולל הזלפת טיפות אנטיביוטיות לעין המנותחת אשר נועדו למניעת זיהום. כמו-כן ניתנות גם טיפות אנטי-דלקתיות כדי לסייע בהפחתת דלקת פנימית. בשבוע הראשון לאחר הניתוח מטפטפים את הטיפות הללו מספר פעמים ביום.

מה מותר לעשות לאחר ניתוח קטרקט

מותר לקרוא, לצפות בטלוויזיה, לטייל. מותר לעבוד על מחשב, ניתן לעשות פעילות גופנית לאחר ניתוח קטרקט אבל קלה, למשל הליכה.

במהלך החלמה מניתוח קטרקט מותר להתקלח וחפיפת השיער תיעשה כמו במספרה, כשהראש מוטה לאחור כך שהמים לא יגיעו לעיניים.

מתי מותר להתאפר אחרי ניתוח קטרקט? רק לאחר שבועיים מיום הניתוח.

מתי אפשר לטוס לאחר ניתוח קטרקט? מומלץ בשבוע שבועיים הראשונים לא לטוס. כדי שתהיו זמינים לביקורות וכדי למנוע לחצים מיותרים על העין.

מה אסור לעשות לאחר ניתוח קטרקט

אסור לעשות עבודה פיזית הכרוכה במאמץ פיזי ופעילות ספורט מאומצת. לא להתכופף כדי לא ליצור לחץ על העין. כל התנועה שלכם צריכה להיות יותר זהירה כדי להימנע מלהיתקל בכל מי דלתות או חפצים.  כדאי גם לקחת בחשבון כי מכיוון שהראייה עדיין לא יציבה תיתכן סחרחורת אחרי ניתוח קטרקט, ויש להיזהר בקימה ובכלל בתנועה.

יש להימנע מרחצה בים ובבריכה, לא להשתמש במייבש שיער ולא לצבוע את השיער.

מאמרים נוספים:

מה כדאי לזכור

חודש אחרי ניתוח קטרקט יש להרכיב את מגן הפלסטיק או משקפיים על העין. מומלץ לא לנהוג ביום שלמחרת הניתוח, גם אם תרגישו שראייתכם השתפרה פלאים.

לסיכום, ניתוח קטרקט החלמה לא אמור להיות תהליך מורכב. החלמה מניתוח קטרקט היא מהירה ולא כוללת יותר מדי איסורים.

בעלי עסקים ומעל גיל 50? אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרפאתו של ד"ר אסף קרץ לקבלת  עוד פרטים, להתייעץ ולשמוע ממנו על הניתוח ועל תהליך ההחלמה. ד"ר קרץ הוא רופא עיניים בכיר, מומחה בניתוחי קטרקט בשיטות מתקדמות.

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן