רכבים חשמליים מומלצים לבעלי עסקים שנוסעים יותר מ-25 אלף ק"מ

בעלי עסקים שמבלים את רוב היום בכבישים יכולים ליהנות מהיתרונות של רכבים חשמליים מבחינת עלויות תחזוקה, צמצום הוצאות דלק וחווית נהיגה משודרגת.

אבל איזה דגמים הכי מתאימים להם ומה כדאי לדעת על שיקולי מיסוי? הנה כל התשובות

מעבר לרכב חשמלי יכול לחסוך לבעלי עסקים שנוסעים יותר מ-25 אלף ק"מ בשנה מעל 75% בהוצאות הדלק. יתרה על כך, הוצאות האחזקה של רכבים כאלה נוטות להיות נמוכות יותר ולכן המונים מתלבטים לגבי מעבר לרכב חשמלי.

מבחינת אופי השימוש עצמו, מומלץ לבעלי עסקים לבדוק את אפשרויות הטעינה: איפה ניתן לטעון את הרכב, כמה זמן נמשכת הטעינה ולכמה ק"מ היא מספיקה. ככל שהדגם החשמלי תומך בהספק גבוה יותר בשביל טעינה מהירה, כך המשמעות היא שהוא יכול להיטען מהר ובקלות באחת העמדות שפרוסות ברחבי הארץ. 

רכבים חשמליים מומלצים

אפשר מלכתחילה להשוות בין דגמי מצברים באתר כמו https://ttmatzberim.co.il/ כדי למצוא את הפתרון הכי יעיל, אמין ומתקדם. אחרי שמשווים בין רכבים חשמליים לפי מצברים שיש להם ולפי הספק הטעינה, ניתן להסתכל על הדגמים שיש עליהם את הכי הרבה המלצות. כך לדוגמא רשימת הרכבים שטווח הנסיעה המוצהר שלהם עולה על 450 קילומטרים כוללת את הדגמים הבאים:

  • קיה נירו
  • ג'ילי ג'יאומטרי
  • יונדאי איוניק

עם זאת, המלצה על מצברים בפרט ועל רכבים חשמליים בכלל לא תמיד מספיקה. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של רכבים חשמליים לבעלי עסקים שנוסעים מעל 25 אלף ק"מ בשנה, צריך להביא בחשבון שיקולי מיסוי. 

מיסוי על רכבים חשמליים

החלת מס נסועה על כלי רכב שאינם צורכים בנזין היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים של משרדי האוצר בכל רחבי העולם. בישראל למשל מתכננים להביא את מס הנסועה לפקטור של 15-20 אגורות לקילומטר, מה שצפוי להסתכם בעלות שנתית של 3,000-4,000 ש"ח כל עוד מגיעים לנסועה ממוצעת של כ-20 אלף ק"מ בשנה. 

עבור בעלי עסקים שגומעים מרחקים יותר, החיסרון הוא שהמס יהיה גבוה יותר – אבל היתרון הוא שממילא ניתן להצהיר על חלק מהוצאות הרכב כהוצאות מוכרות לצרכי קיזוז חבות המס. מכאן והלאה, הפרמטר הבא להשוואה יהיה רכבים רגילים מול תפעוליים. 

רכבים תפעוליים חשמליים

הקטגוריה של רכבים תפעוליים חשמליים כוללת דגמים שפועלים באמצעות מצברים וסוללות במקום בנזין. הם מתאימים בעיקר להתניידות באזורים סגורים כמו מושבים, קיבוצים, אתרי לוגיסטיקה, שטחים לאחסון, אולמות תצוגה ועוד. 

אז נכון שעם הרכב התפעולי לא תקבלו דוח חניה בחולון כי הוא מוגבל בק"מ שלו, אבל הוא יכול לשמש כעוד כלי תחבורה עבור בעלי עסקים שעוסקים בתחומי לוגיסטיקה, מלאי, יבוא, יצוא, סחר בינלאומי וכן הלאה. 

חלפים לרכב

לבסוף, בעלי עסקים צריכים לבחור רכבים חשמליים מומלצים לפי זמינות חלקי החילוף. בגלל החשיבות של הרכב לעסק, לא כדאי לרכוש דגם שאין לו חלקים זמינים, איכותיים ובמחיר הוגן.

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן