עבודה בגובה תקנות בטיחות לעובדים בלי פחד גבהים

הריח של הקפה השחור ביחד עם עבודה בגובה הם חלק די נפוץ וחוזר חלילה במקצועות רבים, מבנייה ועד תחזוקה של תשתיות של בתים או עסקים. עם זאת, לעבוד בגובה זה מסוכן מאוד וכל נפילה יכולה לגרום לפציעה קשה ועל כן חייבים להכיר את האתגרים והסיכונים ואסור לזלזל בחשיבות של תקנות הבטיחות ובאמצעי הבטיחות הכרוכים בעבודה בגובה כדי למנוע סכנה וחלילה פציעה קשה.

תקנות עבודה בגובה

העבודה בגובה כפופה לתקנות מחמירות להבטחת בטיחות העובדים. תקנות אלה מתארות קווים מנחים ותקנים ספציפיים שעסקים ואנשים פרטיים חייבים לעמוד בהם כאשר משימות כרוכות בגובה. התקנות מתעדכנות מעת לעת ולכן אחת לחצי שנה העסקים נדרשים לעבור רענון, הן למעסיקים והן לעובדים כדי לשמור על סביבת עבודה מאובטחת.

סכנות בעבודה בגובה

הבנת הסכנות וההשלכות שלהן על העתיד הן הצעד הראשון לקראת הפחתת סיכונים. בעבודה בגובה יש חשש לנפילות קשות בגלל חוסר תשומת לב, הקלת ראש, תקלות בציוד וסכנות סביבתיות. כדאי מאוד שכל  העובדים יכירו דוגמאות רבות ככל האפשר לתחקירים ואת הגורמים לפציעות כך שיחוו פחד ויהיו רציניים מאוד כאשר עולים לעבוד בגובה. לאחר מכן לכל סכנה ניתן להציג את השיטות והאמצעים למניעה של אסונות כדי להגן על החברים לצוות.

עבודה על סולמות

סולמות הם כלי עבודה נפוצים לעבודות בגובה, אך שימוש לא נכון בהם עלול לגרום לתאונות. הכשרה נכונה בנושא בטיחות בסולם, בדיקות תחזוקה שוטפות ועמידה בהנחיות הבטיחות מפחיתות תאונות מיותרות. שילוב שיטות עבודה בטוחות בעבודה על סולמות הוא דבר בסיסי בכל כמעט לכל אחד ואחת.

סולמות טלסקופיים

אין טכנאי אחד בארץ שאין לו כמה סולמות טלסקופיים על הגג של הרכב או לפחות אחד בתוך הרכב. סולמות אלו הפכו לפופולריים מאוד בגלל שהם מתקפלים וניתן אף להכניס אותם בקלות לאזור המושבים האחוריים בתוך הרכב, הם קלי משקל וגם עמידים במיוחד כך שישרדו שנים. עם זאת, חייבים להיות בקיאים בשימוש הנכון שלהם כדי להבטיח יציבות ובטיחות בזמן עבודה בגובה. הבנה מעמיקה של תפעול הציוד, לרבות מגבלותיו, הכרחית למניעת תאונות ופציעות.

קורס בגובה

השקעה בקורס עבודת גובה היא צעד פרואקטיבי עבור מעסיקים ועובדים כאחד. קורסים כאלה מכסים נושאים רבים, לרבות פרוטוקולי בטיחות, שימוש נכון בציוד וכיצד לפעול במצבי חירום. השלמת קורס מוסמך לעבודה בגובה משפרת את הידע ומכשירה אנשים להתמודד עם אתגרים הקשורים לעבודה בטוחה יותר ואף מפחיתה את הלחץ כשלעצמו בעבודה.

שילוב תקנות בטיחות בשיטות העבודה היומיומיות היא אחריות קולקטיבית. מעסיקים חייבים לאכוף את התקנות הללו, לספק הכשרה ומשאבים נאותים כדי להבטיח עבודה מקצועית ובטוחה. עובדים, לעומת זאת, חייבים להשתתף באופן פעיל בשמירה על סביבת עבודה בטוחה, בהתאם לפרוטוקולים שנקבעו.

קיימים עשרות ספקים מטעם המשרד לבטיחות וגהות ועל כן חשוב מאוד לבדוק האם העסק רשום במאגר רישוי עסקים חולון ועומד בכל תקנות הבטיחות. שימו לב שיש עסקים למכירה בחולון אשר מוכרים סטוקים של ציוד מיגון ובטיחות במחירי סיטונאות, לדוגמא' רתמות עבודה שהן קריטיות בערכה של ציוד מגן אישי לעובדים בגובה. ושוב במהלך בחירת הרתמה הנכונה מומלץ לקבל הסבר כיצד להשתמש בה ובדיקות ותחזוקה שוטפות של רתמות הם חובה כדי להבטיח את יעילותן.

ידע ושימוש נכון בציוד הוא ההבדל בין יום עבודה בטוח לתאונה אפשרית. 

תביעת תאונת עבודה לאחר פציעה

למרבה הצער, תאונות יכולות לקרות למרות כל אמצעי הזהירות. במקרה של פציעה במהלך עבודה בגובה, חשוב להבין מבעוד מועד את תהליך הגשת תביעת תאונת עבודה בגובה. לעובדים יש זכות לבקש פיצויים בגין פציעות הנובעות מתקלות במקום העבודה, תוך שימת דגש על החשיבות של תיעוד ודיווח נאותים.

עובד שלא פעל לפי הנחיות הבטיחות יכול שלא להיות זכאי לקצבה ותביעתו תידחה.

עבודה על סולם או במת הרמה דורשת קור רוח והכנה מסודרת ורגועה על מנת שתהיה בטוחה. על ידי הקפדה על תקנות והשקעה בהכשרה וציוד מתאימים, עסקים ועובדים יכולים ליצור סביבת עבודה בטוחה יותר מעבודה משרדית. זכרו, בטיחות היא אחריות משותפת, ובאמצעות מאמצים קולקטיביים נוכל לצמצם סיכונים ולהבטיח מקום עבודה בטוח יותר לכל מי שמעורב בעבודה בגובה.

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן