מפוחי אוויר תעשייתיים

מפוחי אוויר תעשייתיים

אולמות ייצור במפעלים ואתרי עבודה דומים חייבים להיות נקיים. הניקיון אמור להיות במספר מישורים. האחד הוא מפסולת מסוגים שונים המצטברת סביב המכונות, מתחת לקווי הייצור ובפינות אחרות של האולם. המעברים חייבים להיות פנויים וללא כתמים של חומרים נוזליים שונים. בנוסף לאלו, חייב להיות אוויר נקי משאריות של אדים, פיח, גזים, אבק, וחומרים נדיפים הזורמים לחלל בעת תהליכים כימיים ואחרים. הדבר נכון למפעלי מזון, תרופות, ייצור צמיגים, צבעים וכימיקלים אחרים. וכן נכון, למעבדות, בתי מלאכה, מוסכים ועוד. כל מנהל עסק כזה רוצה לציית להוראות המשרד המופקד על איכות הסביבה והוראות משרד העבודה.

סביבה נקייה – חיונית לשמירה על הבריאות והבטיחות

מעבר לכך, רצפה ואוויר נקיים הינם חיוניים ונועדו לשמור על בריאות ובטיחות העובדים, האורחים והמבקרים. סביבת עבודה נקייה ובטוחה תתרום לתפוקת עובדים טובה, הם יעריכו ויכבדו את מקום עבודתם המשקיע בבטיחותם וייעדרו פחות עקב תאונות עבודה ומחלות. לחילופין, תאונות חמורות הנגרמות בנכות או חלילה, במוות עקב שאיפת גזים וכדומה, יזמנו חקירות של משטרת ישראל ומשרד העבודה והמפעל יצטרך לשלם בגין נזקים. מניעת תאונות ושמירה על בטיחות תורמת לפעילות חלקה שמניבה הכנסות ורווחים. ניקוי חלל אוויר באולם ייצור  נעשה, בין היתר, עם מפוח תעשייתי המותקן במקום אסטרטגי. יצרנים של מערכות סינון ומניעת זיהום אוויר מספקים מערכות שונות כולל מפוחי אוויר תעשייתיים.

סוגי המפוחים השונים

מבחינים במפוחים תעשייתיים צנטריפוגליים ורדיאליים שנועדו לשאיבת אוויר מאולמות ייצור גדולים והמותאמים למפעלי תעשיות שונות. הם שונים אלו מאלו במפרט, בשיטת העבודה,  ביכולת הספיקה שלהם, בלחצים בהם הם עומדים, בטמפרטורה המקסימאלית שבה הם מסוגלים לפעול ועוד. מפוח צנטריפוגלי הינו בעל יכולת עבודה ממושכת בתנאי תת או על לחץ. לכן משנעים באמצעותו אוויר בתעלות, ארובות ומערכות סינון מורכבות. הרדיאלי, לעומתו, מסוגל להעביר כמות אוויר רבה אך במציאות בה אין התנגדות מכאנית. לכן מתאים יותר למבנים תעשייתיים, לחניונים ולשימושים ביתיים. הגדולים שבמפוחים מצליחים לפעול בלחצים גבוהים מאוד ובנויים בהתאם. ניתן למצוא בהם שלדות חזקות מחומר עמיד דוגמת פלדה, כן יש בהם חלקים מאלומיניום למניעת ניצוצות, חלקי פלסטיק שונים ועוד.

התאמה המפוח

קוטרי המערכת מותאמים לשאיבת אוויר רב בו זמנית. כך, שתפוקת העבודה גבוהה מאוד. התאמת המפוח למקום הנדרש נעשית על פי גודלו, סוג ואופי הפעילות בו, תדירות השימוש במפוח וכמובן, גם על פי שיקולים כלכליים. ניתן לרכוש מפוחים מדגמים שונים המיוצרים בסרט נע. אבל ניתן גם להזמין אחרים בהזמנה אישית המותאמת לצרכי המקום. במקרה כזה, יגיע צוות מהנדסים מומחים למקום וילמדו עליו ועל הצרכים שלו. על פי זה יערכו את המדידות, יכינו תכניות, ייצרו את חלקיו, יובילו אותם למקום הנדרש וירכיבו אותו במועד שנקבע. כל מפוח מתוכנן לעבוד לאורך זמן ובעצימות גבוהה מאוד כדי שיצליח לעמוד במשימותיו. מומלץ להזמינם אצל יצרנים בעלי מוניטין.

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן