פתיחת עסק קטן, תוכנית גדולה

פתיחת עסק קטן – אומת הסטארט-אפ הישראלית היא תוצר של עם בעל כושר המצאה. השיר הישראלי הישן שקבע ש"הראש היהודי ממציא לנו פטנטים" לא הגביל אותנו רק לתחום ההייטק, והיזמות העסקית בישראל פורחת בכל התחומים. עשרות אלפי עסקים קטנים נפתחים בכל שנה, אבל העובדה שהעסק הינו קטן לא אומרת שהמחויבות והתכנון הכרוכים בהם אינה גדולה

בשנות החמישים התפרסם שירו המצחיק והידוע של השחקן הידוע אורי זוהר, "שיר הפטנטים", שהיה ידוע בשורה הנצחית "הראש היהודי ממציא לנו פטנטים". אומת הסטארט-אפ של ישראל היתה כמובן רק בחיתוליה, ואף אחד לא חלם אז שנהיה מעצמה עולמית בתחום הפטנטים והסטארט-אפים הטכנולוגיים.

אבל החדשנות הישראלית מעולם לא היתה מוגבלת רק לעולם הטכנולוגי. היא הלכה יד ביד עם חוש יזמות עסקית מפותח, במסגרתו בכל שנה עשרות אלפי עסקים קטנים נפתחים. לצערנו, גם עשרות אלפי עסקים קטנים נסגרים בכל שנה – אם בגלל משברים כלכליים חיצוניים, כמו אלו שגרמו מגיפת הקורונה בתחילת העשור השלישי של המאה ה-21, ואם בגלל התנהלות כלכלית ועסקית לא נכונה מצד בעלי העסק.

יש האומרים כי הצלחתו או נפילתו של עסק נקבעים במידה רבה כבר בפתיחתו. לכן, פתיחת עסק קטן הינה אמנות בפני עצמה, המצריכה תכנון מוקפד והתנהלות נכונה. העובדה שמדובר בפתיחת עסק קטן לא אומרת שההתעסקות סביבו אינה גדולה…

פתיחת עסק קטן

מציאת חנות מתאימה לעסק קטן להשכרה

אחד הנושאים העיקריים והמיידים שיש לטפל בהם בעת פתיחת עסק קטן הינו מציאת מיקום להפעלת העסק. עסק קטן יכול לפעול מן הבית, במשרד, בקניון או בחנות קטנה ברחוב. אם העסק אינו פועל מתוך הבית הפרטי של בעל העסק, הרי שבדרך כלל על בעל העסק למצוא חנות להשכרה או משרד להשכרה המתאימים לצרכיו ומותאמים מבחינת נראות ונגישות לקהל היעד שלו.

חנות להשכרה יכולה להיות ממוקמת ברחוב הומה אדם, או בקניון; היא יכולה להיות חלק מבניין משרדים, או אפילו בקומת הקרקע של בניין מגורים. בעת מציאת חנות להשכרה, חשוב להתחשב גם בצרכים הפיזיים של העסק, לרבות גודל החנות והתשתיות המצויות בו, וגם במיקום והנגישות של קהל הלקוחות הפוטנציאלי אליו.

בעת השכרת חנויות או משרדים על ידי עסקים חדשים, בדרך כלל גם מוסכם בין בעל העסק לבין בעלי הנכס על מתן רשות לביצוע שיפוצים ושינויים במבנה הפנימי של העסק. פתיחת עסק קטן מצריכה את התאמת המראה הפיסי והפונקציונליות של המבנה לצרכי העסק, ולכן לכל הפחות שיפוצים קטנים במידה כזו או אחרת הינם נדרשים.

עיצוב החנות

לעיצוב הפנים של החנות יש חשיבות רבה, הן מבחינה פונקציונלית לתפעול השוטף של העסק, והן מבחינה עסקית. עיצוב פנים נכון הינו שילוב של נוחות תפעול ושימוש של בעלי העסק, והקניית חווית קנייה נעימה ומזמינה עבור הלקוחות.

אחת הדרכים להקנות מראה יוקרתי לחנויות הוא החלפת הריצוף הסטנדרטי המצוי בחנויות רבות, ולהתקין במקומו רצפת פרקטים. פרקט נחשב לרצפה יוקרתית למראה, דמוית עץ, והיא מקנה לכל חלל מראה משדורג ויפה הנעים לעין ומזמין את הקונה הפוטנציאלי פנימה.

תוכן ממומן: תרומות מוכרות למס הכנסה עסקים מתחת לאפס מעלות – מענף המזוןלוח מחיק זכוכית – הדבר החם בלוחות המחיקים

היבט נוסף של עיצוב חנות הינו הנראות החיצונית שלה. עיצוב הקירות החיצוניים של החנות, במיוחד אלו הפונים אל הרחוב או אל דרכי הגישה אליה, חשובים מאוד על מנת להזמין את הקונים הפוטנציאליים פנימה. זה לא רק עניין של שילוט ומיתוג, אל של מראה כללי שהחנות משדרת. יש למשל תורה שלמה כיצד חלונות ראווה של חנויות צריכים להיראות על מנת שיהיו אטרקטיביים בעיני העוברים והשבים.

פתיחת עסק קטן הינה עניין גדול ורציני, בוודאי מבחינת הבנייה הפיסית הנדרשת להקמת העסק. השקיעו בו מחשבה, לפני שתשקיעו בו כסף. עצה אחרונה וחשובה: אחר ההשקעה במבנה הפיסי, אל תשכחו להותיר תקציב מספיק לשיווק העסק – כדי להתחיל להזרים אליו לקוחות חדשים!

תוכן העניינים
איך בוחרים מסגריה באשדוד?

אם אתם זקוקים לעבודות אלומניום באשדוד, עליכם לבחור אחת מהמסגריות שבעיר. כיצד תדעו באיזו מסגריה עליכם לבחור? בעולם עבודות האלומיניום,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן